MİLLİ İRADE Jürili Online Sergisi
15.07.2021-25.07.2021

 İçinde bulunduğumuz pandemi süreci, tüm dünya sistemlerini de etkilediği gibi sanat ve tasarım alanlarını da doğrudan etkilemiştir. Bu dönemde üretilen eserlerin sergilenme şekli, dijital mecraların daha verimli kullanılmasını sağlamıştır. Böylelikle bu süreçte daha çok sanat severe ulaşılmış, sürecin bize kazandırdığı yeni alışkanlıklar ile eserler sergi salonlarında sergilenmeyerek, dijital ortamlarda paylaşılmaya başlanmıştır.

Bu çerçevede vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü uğruna gösterilen kahramanlıkların millî birlik ve beraberlik ruhu içerisinde gelecek nesillere aktarılması önem arz etmektedir. Bundan dolayı vatan ve millet sevgisini gençlerimizle sanat yoluyla paylaşılması amaçlanmış olup, Kaybolmaya Yüz Tutmuş El Sanatları Derneği, Konya Teknik Üniversitesi ve Adıyaman Üniversitesi işbirliği ile 15 Temmuz 2021 tarihinde ulusal online karma sergisi gerçekleştirilecektir. Katılımcılar görsel sanatlar alanı içerisinde (Resim, Seramik, Heykel, Fotoğraf, Tekstil ve Moda Tasarımı, Geleneksel Türk El Sanatları, vb.) değerlendirilebilecek her türlü teknik ve malzeme ile eserlerini ile katılabilecektir.

Başvuru Formu
Sergi Şartnamesi
Sergi Eserleri

2021 yılında Kahramanmaraş merkezli, kültür, sanat ve turizmin geliştirilmesi alanlarında faaliyet göstermek amacı ile kurulmuştur.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Adres : http://kayes.org.tr/sergi-salonlari.php?seo=salon1
  • Tel :
  • Gsm :
  • Mail : info@kayes.org.tr
  •